O NAS

Dr n. med. TOMASZ KACHEL

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademi Medycznej w Krakowie. Specjalizację z zakresu chorób płuc uzyskałem w roku 1996, a z alergologii trzy lata później w 1999 roku. Doktorat z pulmonologii obroniłem w 2003 r w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystawa Chorób Płuc, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz European Respiratory Society.
Od 2002 roku pełnię funkcję Kierownika  Oddziału Pulmonologiczno - Alergologicznego w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej.
Specjalistyczny Gabinet Lekarski prowadzę od 1996 r. W aktualnej lokalizacji kontynuuję praktykę lekarską pulmonologiczno-alergologiczną zapoczątkowaną w Pietrzykowicach, a następnie prowadzoną w Bielsku-Białej kolejno przy ulicy Cyniarskiej i Piotra Skargi.

Od ponad 20 lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu oddechowego oraz schorzeń alergicznych.

"Obszarami" szczególnego mojego zainteresowania są: przewlekły kaszel, choroby alergiczne układu oddechowego w tym cieżka, trudna astma oskrzelowa oraz choroby śródmiąższowe płuc takie jak sarkoidoza, zwłóknienie płuc czy tzw. rzadkie choroby płuc.