O mnie


Dr n. med. TOMASZ KACHEL

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademi Medycznej w Krakowie. Specjalizację z zakresu chorób płuc uzyskałem w roku 1996, a z alergologii trzy lata później w 1999 roku. Doktorat z pulmonologii obroniłem w 2003 r w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystawa Chorób Płuc, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz European Respiratory Society.
Od 2002 roku pełnię funkcję Kierownika  Oddziału Pulmonologiczno - Alergologicznego w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej.
Specjalistyczny Gabinet Lekarski prowadzę od 1996 r. W aktualnej lokalizacji kontynuuję praktykę lekarską pulmonologiczno-alergologiczną zapoczątkowaną w Pietrzykowicach, a następnie prowadzoną w Bielsku-Białej.

Od ponad 30 lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu oddechowego oraz schorzeń alergicznych.

"Obszarami" mojego szczególnego zainteresowania są: przewlekły kaszel, choroby alergiczne układu oddechowego w tym cieżka, trudna astma oskrzelowa oraz choroby śródmiąższowe płuc takie jak sarkoidoza, zwłóknienie płuc, zmiany w płucach w przebiegu chorób układowych czy tzw. rzadkie choroby płuc.

W ostatniej dekadzie, w ramach praktyki szpitalnej i ambulatoryjnej jestem zaangażowyny w diagnostykę i leczenie przewlekłej niewydolności oddechowej oraz problemów zaburzeń oddychania podczas snu ze szczególnym uwzględnieniem obturacyjnego bezdechu sennego.